NAPRAWY DOKONUJ TYLKO W ZAKŁADZIE DYSPONUJĄCYM NOWOCZESNYMI TECHNOLOGIAMI I NARZĘDZIAMI

Naprawa: zarysowań, zmatowień i zatarć

Szyb w zasadzie nie wymienia się z powodu rys, gdyż jest to nieopłacalne. Teraz skutecznie usuwamy wszelkie rysy, zarysowania, zmatowienia, natłuszczenia i zawoskowane uszkodzenia szyby. Jednakże warto zapobiegać takim problemom: regularna wymiana piór wycieraczek (markowe 1x w roku, inne 2-3x w roku), czyścić pióra wycieraczek i szybę przed jazdą, nie dopuszczać do braku płynu w spryskiwaczach, stosować kosmetyki i powłoki ochronne (tylko nowe lub wypolerowane szyby). Aby naprawa była skuteczna, rysa nie może być zbyt głęboka.

RODZAJE, PRZYCZYNY I PRZYKŁADY USZKODZEŃ

czynniki atmosferyczne: skrobanie lodu, szronu, sól, naturalne gradacje.
czynniki mechaniczne:
uszkodzona wycieraczka, piasek pod wycieraczką

SKUTKI RYZYKA POZOSTAWIENIA USZKODZENIA BEZ NAPRAWY

Może być przyczyną:  oślepiania kierowcy podczas jazdy, ogranicza widoczność i rozprasza kierowcę, wydłuża czas reakcji kierowcy w zależności od warunków atmosferycznych i pory dnia od15-25%. Mikro zarysowania i kratery są szczególnie dotkliwe podczas jazdy pod słońce. Utrata przejrzystości. Brak możliwości stosowania powłok ochronnych. Może być przyczyną zatrzymania dowodu rejestracyjnego podczas kontroli drogowej oraz niedopuszczenia do ruchu podczas przeglądu technicznego.

ZALETY NAPRAWY

Bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników Ruchu Drogowego. Oszczędność czasu i pieniędzy- naprawa trwa do 90min (samochód po naprawie gotowy jest do eksploatacji) a koszt w porównaniu z wymianą szyby jest minimalny i wynosi od 60zł. Możliwość stosowania powłok ochronnych. Niezauważalne miejsce naprawy.

TECHNOLOGIA NAPRAWY

Naprawa polega na: szlifowaniu powierzchni szyby do najgłębszego punktu zarysowania, cyklicznym polerowaniem tarczami o malejącym stopniu agresji i ostatecznym przywróceniu przezierności. Naprawy dokonujemy przy pomocy amerykańskich profesjonalnych, nowoczesnych: technologi,  narzędzi i środków chemicznych.

PRZYKŁADY DOKONYWANYCH NAPRAW

 

NAPRAWY DOKONUJ TYLKO W ZAKŁADZIE DYSPONUJĄCYM NOWOCZESNYMI TECHNOLOGIAMI I NARZĘDZIAMI